فصلنامه ادبی داستانی خوانش

رضا زنگی آبادی میهمان انجمن داستان هرمزگان

رضا زنگی آبادی میهمان انجمن داستان هرمزگان
1397/10/08

به گزارش ایرنا، اولین روز هفته گذشته ( شنبه یکم دی ماه) انجمن داستان هرمزگان با برنامه عصر داستان یلدا به پیشواز فصل جدید رفت.
این برنامه به داستان خوانی نویسندگانی از انجمن داستان و حوزه هنری اختصاص داشت که با حضور رضا زنگی آبادی نویسنده مهمان از کرمان همراه بود و مورد استقبال داستان دوستان قرار گرفت.
در عصر داستان یلدای بندرعباس، پروانه ماندگاری با داستان 'امان الله شِکَر' و احمد داد خداپور نویسنده جوان و خوش قلم بشاگردی با داستان ' دیهوی خاکان غریب گور' به میهمانان خوشامد گفتند و پس از آن دریا چوبین با ' آن زن دیگر' به میدان داستان خوانی آمد و داستان ' نی هفت بند' ایرج بلوچی نیز، صدای ساز جفتی را با روایت و فضایی بومی در تالار، طنین انداز و تداعی کرد.
رضا زنگی آبادی نویسنده کرمانی نیز که به دعوت انجمن داستان هرمزگان به دیدن همسایه آمده بود، با خوانش بخشی از رمان منتشر نشده اش، سخاوت کرمانی های کریم را به رخ کشید.

*ایران باید گوش به زنگ صدای داستان هرمزگان باشد
زنگی آبادی اما تنها به خوانش داستان بسنده نکرد و در سخنانی، آتیه ای خوش برای داستان هرمزگان پیش بینی کرد و گفت: به زودی صدای داستان هرمزگان را در ادبیات کشور خواهیم شنید.
مسوول کانون داستان نویسان کرمان افزود: هرمزگان فضای داستانی بکری دارد و می توان آن را منطقه ای پرسوژه در فضاهای ناشناخته وعجیب توصیف کرد.
نویسنده برگزیده سومین دوره جایزه هوشنگ گلشیری ادامه داد: مسیر داستان نویسی میان بُر ندارد و پشتکار تنها نسخه رسیدن به مقصد است.

ادامه ...